Wybuchające Kropki. Wykład i warsztaty dla nauczycieli matematyki

Wybuchające Kropki – słyszeliście o nich? Ten niezwykły projekt pozwala z dużą łatwością zrozumieć zaawansowaną matematykę. Wymyślił go australijski profesor James Tanton, który już 10 grudnia odwiedzi Szkołę Edukacji z wykładem i warsztatami dla polskich nauczycieli.

Wybuchające kropki prowadzą przez szkolną arytmetykę, licealną algebrę wielomianów, nieskończone sumy i zaawansowaną matematykę. Co ciekawe, James Tanton tworząc ten projekt zainspirował się… liczydłem. Profesor wykorzystał i zmodyfikował ten powszechny dawniej przedmiot i otworzył przed uczniami zupełnie nowy wszechświat matematyczny. Jego metoda nadaje się zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Właśnie dlatego projekt podbija świat.

❗️ UWAGA, liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w:

✅ Wykładzie – należy zadeklarować udział w wydarzeniu na Facebooku (140 miejsc).
✅ Warsztacie – należy dodatkowo zarejestrować się przez formularz (30 miejsc). Dodatkowo warunkiem udziału w warsztatach jest obecność na wykładzie. Co ważne, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w wykładzie i warsztacie jest bezpłatny. Oba wydarzenia będziemy tłumaczyć konsekutywnie z języka angielskiego na polski.

ZGŁOSZENIE NA WARSZTAT

Nie tylko Wybuchające Kropki. Co jeszcze robimy?

Szkoła Edukacji PAFW i UW to miejsce, w którym pokazujemy przyszłym i początkującym nauczycielom, jak uczyć i wychowywać w każdym działaniu. Budujemy wspólnotę skutecznych i zaangażowanych pedagogów, dajemy im praktyczną wiedzę i sprawdzone narzędzia, tworzymy przestrzeń do rozmowy o tym, czym jest dobra edukacja.

  • Prowadzimy jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego, historii i WOS, biologii oraz matematyki. Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności nasi studenci otrzymują wysokie stypendium i darmowy akademik w Warszawie.
  • Prowadzimy całoroczne kursy doskonalące i warsztaty psychologiczno-dydaktyczne dla rad pedagogicznych.
  • Organizujemy bezpłatne otwarte seminaria lekturowe i nowohumanistyczne dla nauczycieli, którzy poszukują nowych rozwiązań i edukacyjnych inspiracji.

Więcej o nas TUTAJ.