Stypendium Szkoły Edukacji – gdzie jest haczyk?

 

Jakie mam szanse na uzyskanie stypendium Szkoły Edukacji? To jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań. Odpowiadamy ze szczegółami, jak wygląda nasz program wsparcia.

Studenci Szkoły Edukacji mogą otrzymać stypendium w wysokości od 1.500 do 2.000 zł miesięcznie. Aby nikogo nie trzymać w niepewności, wyjaśniamy już na wstępie: szanse na uzyskanie go są bardzo duże!

W roku akademickim 2020/2021 dostawało je 95% naszych studentów. Wszyscy oni otrzymywali wsparcie przez cały okres nauki, czyli przez 10 miesięcy od sierpnia do maja. Także w roku akademickim 2021/2022 dla kandydatów przygotowaliśmy pulę kilkudziesięciu stypendiów. Jakie są formalne kryteria?

☛ O stypendium Szkoły Edukacji PAFW i UW mogą się ubiegać osoby, które pozytywnie przeszły rekrutację, a ich dochód na członka rodziny nie przekracza 3.200 PLN brutto miesięcznie.

Chęć ubiegania się o dofinansowanie należy zaznaczyć w formularzu rekrutacyjnym, a następnie wypełnić i przesłać odpowiednie podanie.

Jak widzicie, wymagania nie są bardzo restrykcyjne. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie

Stypendium Szkoły Edukacji a darmowy akademik

Czy otrzymanie stypendium sprawia, że traci się pozostałe korzyści? W żadnym wypadku. Studia w Szkole Edukacji pozostają bezpłatne, a studenci spoza stolicy mają dodatkowo prawo do bezpłatnego zakwaterowania w jednoosobowym pokoju w akademiku UW. Z tej możliwości co roku korzysta wiele osób z całej Polski.

Szanse na stypendium

Czasem słyszymy od Was: to zbyt piękne, by było prawdziwe. Gdzie jest haczyk? Haczyk jest tylko jeden – dzienne studia w Szkole Edukacji są naprawdę wymagające i czasochłonne, przygotujcie się więc na dużą ilość pracy.

Zajęcia i praktyki w szkołach odbywają się od rana do późnego popołudnia, od poniedziałku do piątku. Przy takim trybie praca na pełen etat jest w zasadzie niemożliwa i właśnie dlatego oferujemy wysokie stypendia. Dzięki nim studenci Szkoły Edukacji – zamiast martwić się o sytuację finansową – mogą się skupić na nauce i nauczycielskim rozwoju.

Wielu kandydatów zadaje nam też pytanie jak to możliwe, że prowadząc niekomercyjne studia jesteśmy w stanie zapewnić studentom tak atrakcyjne warunki. Zawdzięczamy to Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest autorem programu stypendialnego i fundatorem stypendiów. 

Jak widać, naprawdę warto kandydować na studia w Szkole Edukacji. Właśnie trwa rekrutacja na rok akademicki 2021/2022. Wyślij zgłoszenie już dziś!