Praca w szkole po studiach SE

Szkoła Edukacji wspiera swoich absolwentów w znalezieniu pracy jako nauczyciel. Jeszcze przed zakończeniem roku akademickiego kilkoro studentów znalazło zatrudnienie.

Absolwent Szkoły Edukacji umie profesjonalnie planować, monitorować i modyfikować lekcje w zależności od potrzeb uczniów. Zna i potrafi wykorzystywać wiele narzędzi, aby prowadzić lekcje w sposób ciekawy, zrozumiały i efektywny. Jest też przygotowany do pracy jako wychowawca. Dlatego nie trudno zarekomendować go, jako dobrego nauczyciela.

Z korepetycji na lekcję

Sylwia Zając na studiach polonistycznych wybrała specjalizacje: edytorstwo i teatrologia. Praktykowała w redakcjach, wydawnictwach, a później jako animatorka, korepetytorka i wychowawca kolonijny.

To właśnie praca z dziećmi zainteresowała ją najbardziej. Chciała zdobyć uprawnienia pedagogiczne i zdecydowała się na studia w SE, a po roku nauki znalazła zatrudnienie w Akademii Dziecka, niepublicznej szkole podstawowej.

– Zanim zaczęłam studia w Szkole Edukacji udzielałam korepetycji. Na początku nie radziłam więc sobie z pracą w grupie, bo to zupełnie inna specyfika pracy. Teraz czuję się dużo lepiej przygotowana do prowadzenia lekcji z całą klasą. Szczególnie, że miałam okazję spróbować pracy na trzech poziomach edukacyjnych i to w trzech zupełnie różnych szkołach – mówi Sylwia Zając.

Obawiała się, że w związku z reformą edukacji będzie jej trudniej znaleźć pracę. Zaproszono ją na rozmowy kwalifikacyjne do czterech szkół, gdzie prowadziła lekcje próbne. – Miałam ze sobą rekomendacje Szkoły Edukacji. Dyrektorzy, z którymi rozmawiałam, byli bardzo zaciekawieni Szkołą Edukacji. Zwracali uwagę na formę studiów łączącą praktykę z teorią i dużą liczbę godzin praktyk. Ja myślę, że ta praktyka jest o wiele ważniejsza od teorii – mówi Sylwia Zając.

Kolejni studenci SE, którzy przeszli już procesy rekrutacyjne, pracować będą m.in. w XXXIV Liceum im. Miguela de Cervantesa w Warszawie i Gimnazjum nr 15. im gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”.

Dyrektorzy szkół zainteresowani zatrudnieniem absolwenta SE proszeni są o kontakt z Magdaleną Jurewicz m.jurewicz@szkolaedukacji.pl, 505 759 600.

Rekrutacja do Szkoły Edukacji na rok akademicki 2017/2018 trwa do 31 lipca. Żeby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz rekrutacyjny.