Cała naprzód ku nowej przygodzie!

“Jesteśmy przygodą, ale świetnie zaplanowaną” – tak dyrektor Szkoły Edukacji zapowiedziała  najbliższe 10 miesięcy naszym nowym studentom: historykom, biologom, polonistom i matematykom. 19 sierpnia zainaugurowaliśmy kolejny rok akademicki. 

Uroczystość była dla nas wyjątkowa pod kilkoma względami. Najważniejszy z nich to oczywiście rozpoczęcie dwóch nowych kierunków nauczycielskich. Po raz pierwszy w inauguracji uczestniczyła więc kadra i uczestnicy studiów ze ścieżki historycznej i biologicznej. Rok akademicki 2019/2020 będzie też rekordowy pod względem liczby studentów.

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia Uniwersytetu Warszawskiego prof. Jolanta Choińska-Mika podkreśliła, że Szkoła Edukacji to jedna z najlepszych rzeczy, jakie miała okazję realizować w swoim zawodowym życiu.

Wybieracie trudny zawód w trudnym momencie, ale nie będziecie tego żałować. Nauczyciel to profesja, która dotyka ludzkiego życia. Wierzcie w siebie i w młodych ludzi. W SE uzbroicie się w skrzydła, które pozwolą wam wzlecieć. Za 10 miesięcy z zaskoczeniem zobaczycie, jak bardzo jesteście odmienieni – dodała prof. Jolanta Choińska-Mika.

Marianna Hajdukiewicz z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności zdradziła, że Szkoła Edukacji była dla jej organizacji jednym z marzeniem i efektem wieloletnich działań na rzecz edukacji i lokalnych społeczności.

Z kolei dyrektor SE prof. Jolanta Sujecka-Zając porównała rozpoczynające się właśnie studia do przygody, która z jednej strony jest zawsze ryzykiem, ale z drugiej – została świetnie zaplanowana i na każdym kroku studenci mogą w niej liczyć na wsparcie doświadczonej kadry. Nawiązała też do tytułu najnowszego wydawnictwa autorstwa wykładowców Szkoły: Kształcenie nauczycieli: wyzwanie i zaangażowanie.

To kwintesencja naszego podejścia do edukacji i hasła, które nas identyfikują. Zachęcamy was do podjęcia wyzwania i do pełnego zaangażowania. Zapraszamy do błądzenia, do wychodzenia poza swoje dziedziny – dodała dyrektor SE.

Inauguracja roku akademickiego była oficjalnym rozpoczęciem Szkoły Letniej, na której studenci przez blisko tydzień będą brali udział w zajęciach integracyjnych i warsztatach dla przyszłych nauczycieli.