Rekrutacja do Szkoły Edukacji na rok 2018/2019

Rozpoczęły się zapisy do Szkoły Edukacji. To propozycja dla osób, które chcą zostać skutecznymi nauczycielami języka polskiego lub matematyki. W roku akademickim 2018/2019 studia będą bezpłatne. Rekrutacja trwa do 2 kwietnia.

Studia w Szkole Edukacji PAFW i UW to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne kwalifikacyjne studia podyplomowe dla polonistów i matematyków (oraz osób po kierunkach pokrewnych do matematyki), którzy chcą być skutecznymi nauczycielami.

Ponad 300 godzin praktyk

Szkoła Edukacji łączy teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach, wykorzystuje metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Jej instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University.

Studia trwają 10 miesięcy. Każdego dnia studenci odbywają praktyki w szkołach: obserwują, współprowadzą i samodzielnie prowadzą lekcje, uczestniczą w radach pedagogicznych czy zebraniach z rodzicami. Towarzyszą im w tym mentorzy – nauczyciele pracujący w szkołach praktyk.

Studenci mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

Kandydaci

Do Szkoły Edukacji aplikować mogą studenci i absolwenci filologii polskiej lub matematyki (studia magisterskie i licencjackie) oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki, np. fizykę. To także oferta dla nauczycieli języka polskiego i matematyki, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

Rekrutacja do 2 kwietnia

Rekrutacja trwa od 5 lutego do 2 kwietnia. Żeby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz rejestracyjny. Osoby, które przejdą pierwszy etap rekrutacji zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się od 16 do 27 kwietnia w Warszawie. W przypadku wolnych miejsc zostanie uruchomiona druga tura naboru. Na kandydatów czeka 60 miejsc (30 dla polonistów, 30 dla matematyków).

Więcej informacji znajduje się w zakładce rekrutacja.