Dzień nauczyciela. Zdrowia i wytrwałości!

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, znany także jako Dzień Nauczyciela, ma w tym roku wyjątkowe znaczenie. W trudnym czasie pandemii życzymy wszystkim pedagogom przede wszystkim zdrowia, sił i życzliwości otoczenia.

Chaos, widmo zdalnego nauczania, obawa przed koronawirusem – to wszystko sprawia, że ostatnie miesiące są wyjątkowo wymagające dla ludzi edukacji na całym świecie. Dlatego zwłaszcza teraz tak ważne jest budowanie wspierającej się społeczności nauczycieli, uczniów, rodziców i dyrektorów szkół. Mamy nadzieję, że znajdziecie w sobie energię, by przeczekać ten trudny czas i pokonać wszelkie trudności. Dla nas to właśnie Wy, drodzy nauczyciele, jesteście – obok naukowców i lekarzy – prawdziwymi bohaterami!

Studenci Szkoły Edukacji na Dzień Nauczyciela

Święto Edukacji Narodowej to dla nas okazja, by pokazać naszych studentów, których na początku roku akademickiego zapytaliśmy, jakimi chcą być nauczycielami. Jedno jest pewne – dla Dominiki, Kostka, Zosi, Wojtka i Łukasza już teraz najważniejszy jest uczeń i prawdziwe relacje. Zresztą, zobaczcie sami.

O swoich nauczycielskich motywacjach nasi studenci mieli także okazję opowiedzieć w Radiu Nowy Świat. Na antenie pojawiły się przyszłe nauczycielki matematyki – Agata i Nina – oraz przygotowujący się do zawodu nauczyciela biologii Jerzy.

 

Przed naszymi studentami jeszcze 9 miesięcy nauki i intensywnych praktyk. W czerwcu otrzymają uprawnienia nauczycielskie i ruszą do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja będzie już znacznie spokojniejsza. Czego życzymy i sobie, i wszystkim pracownikom oświaty!