Ruszają bezpłatne kursy doskonalące dla historyków i biologów

Tylko w tym roku nauczyciele historii i biologii mogą bezpłatnie wziąć udział w pilotażowych kursach doskonalenia zawodowego realizowanych przez Szkołę Edukacji. Zapisy trwają!

W roku akademickim 2019/2020 w SE ruszają roczne kursy doskonalące z zakresu dydaktyki dwóch nowych przedmiotów: biologii z przyrodą oraz historii i WOS. Pierwsza edycja szkoleń jest bezpłatna, liczba miejsc jest jednak ograniczona, a o udziale w warsztatach decyduje m.in. kolejność zgłoszeń. 

100 pomysłów na lekcje historii

Nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie zapraszamy na kurs z cyklu “100 pomysłów na…”. Jest to trwający od października do kwietnia cykl warsztatów, stanowiący zintegrowaną dydaktykę obu tych przedmiotów. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami takimi jak  programowanie i planowanie nauczania, metody i techniki uczenia się i nauczania, kluczowe tematy i kompetencje edukacji historycznej i obywatelskiej czy ocenianie i monitorowanie postępów w uczeniu się.  

Kurs będzie się odbywać w wybrane wtorki w godz. 16:30 – 19:30. Zapisy na kursy prowadzone są do 30 września 2019 poprzez formularz. Grupa ruszy przy zebraniu minimum 15 osób. Szczegóły i daty spotkań znajdują się TUTAJ

Praktyczna lekcja biologii

Pilotażowy kurs dla biologów i przyrodników – również bezpłatny – będzie miał nieco inną formułę. Nauczyciele mają możliwość dołączenia do studentów ścieżki biologicznej Szkoły Edukacji w ramach warsztatów dydaktycznych prowadzonych przez wykładowców Szkoły Edukacji. Kurs będzie się składać z 13 spotkań, spośród których nauczyciele będą mogli sami wybrać interesujące ich bloki tematyczne. Aby  otrzymać certyfikat, należy uczestniczyć w przynajmniej 9 warsztatach. 

Uczestnicy kursu rozwiną umiejętności niezbędne w projektowaniu lekcji opartych na eksperymencie i obserwacji uczniowskiej, poeksperymentują z doświadczeniami wymaganymi w podstawie programowej; wzbogacą swój warsztat o metody wykorzystujące teksty źródłowe, TIK, dyskusje, gry dydaktyczne, będą poddawać refleksji proces uczenia się i wykorzystywać wyniki tych obserwacji do analizy konstrukcji zadań edukacyjnych i planowania lekcji – Joanna Lilpop, wykładowczyni dydaktyki biologii

Kurs będzie się odbywać od listopada do marca, w wybrane wtorki w godz. 15:00-18:15. Dokładny kalendarz warsztatów dostępny jest TUTAJ. Zapisy na kursy prowadzone są poprzez formularz do 30 października 2019. Uwaga! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zapisy na kurs dla biologów zostały zakończone. 

Zobacz także inne kursy z cyklu „100 pomysłów na…” realizowane w Szkole Edukacji:

RELACJE Z UCZNIAMI
LEKCJE J. POLSKIEGO
LEKCJE MATEMATYKI

Miejsce

Wszystkie kursy odbywają się w siedzibie Szkoły Edukacji PAFW i UW, przy ulicy Banacha 2c w Warszawie (Kampus Ochota UW).