Ostatnie dni rekrutacji

Do 31 lipca trwa rekrutacja do Szkoły Edukacji na rok akademicki 2017/2018. To propozycja dla osób, które chcą uczyć języka polskiego i matematyki oraz nauczycieli tych przedmiotów.

Studia w Szkole Edukacji PAFW i UW są dzienne i bezpłatne. Wykorzystują najnowsze techniki dydaktyczne, łączą teorię akademicką z praktyką szkolną. Podczas roku intensywnej nauki można poznać nowe metody pracy, zdobyć kompetencje wychowawcze albo odświeżyć warsztat nauczycielski.

Program studiów został opracowany we współpracy z Teachers College Columbia University). Zajęcia są prowadzone w trybie dziennym, przez dziesięć miesięcy. Studenci codziennie rano odbywają praktykę w szkołach, a popołudniami mają zajęcia akademickie.

W roku akademickim 2017/2018 studia są bezpłatne, a studenci mogą ubiegać się o stypendium (2 tys. zł miesięcznie) i pomoc w zakwaterowaniu.

Dla absolwentów

Tylko po intensywnej praktyce pierwsze dni nauczyciela w szkole nie będą dla niego zaskoczeniem. W Szkole Edukacji studenci mają 320 godzin praktyk. Odbywają je w starannie wybranych placówkach, pod okiem mentorów. Na zajęciach akademickich poznają nowe metody pracy, które mogą sprawdzić w szkołach, na bieżąco analizują prowadzone przez siebie lekcje, a konspekty omawiają z mentorami.

Osoby, które podczas wcześniejszych studiów nie zdobyły uprawnień pedagogicznych, mogą uzyskać je w Szkole Edukacji.

Dla nauczycieli

Studia w SE to też dobra propozycja dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać się, spojrzeć z innej perspektywy na swoją pracę, odświeżyć warsztat. Skorzystać z nich mogą poloniści i matematycy, którzy pracują w zawodzie nie dłużej niż 10 lat.

– Poznałam nowe techniki pracy, ciekawe pomysły na prowadzenie lekcji. SE to zupełnie inne spojrzenie na sam proces nauczania, zwrócenie uwagi na potrzeby uczniów oraz własne, jako nauczyciela – mówi Kinga Popielas, mentorka SE w Gimnazjum nr 15 w Warszawie.

06_AleksanderPawlicki

Rekrutacja na studia w Szkole Edukacji PAFW i UW trwa do 31 lipca.

Krótkie filmy z wypowiedziami studentów SE o uczeniu innych, roli nauczyciela i Szkole Edukacji można obejrzeć na kanale YouTube Szkoły Edukacji.