Chodzi Ci po głowie praca z młodzieżą? Zobacz, dlaczego warto być nauczycielem i czemu opłaca się nim zostać ze Szkołą Edukacji.

Czy warto zostać nauczycielem? A jeśli tak, to jak się do tego dobrze przygotować? No i czy poświęcenie 10 miesięcy na studia to dobry pomysł? W tym artykule rozwiewamy te wątpliwości i odpowiadamy na pytanie o to, dlaczego warto zostać nauczycielem/nauczycielką właśnie ze Szkołą Edukacji.

1. Bo możesz całkowicie odmienić swoje życie

Niektórzy już w szkole podstawowej wiedzieli, że chcą zostać nauczycielami. Ale wiele osób dochodzi do tego wniosku dość późno: pod koniec studiów, po ukończeniu innej specjalizacji, po latach pracy w korporacji czy po przerwie na urlop rodzicielski. Dzięki programowi stypendialnemu, Szkoła Edukacji pozwala na realizację marzeń o nauczycielstwie na każdym etapie życia. Wystarczy, że masz skończone odpowiednie studia (filologię polską, historię, matematykę, biologię lub kierunki pokrewne) i prawdziwą chęć, aby pracować z dziećmi i młodzieżą. My zajmiemy się resztą!

2. Bo damy Ci stypendium i bezpłatny akademik

Jeśli masz w sobie gotowość, aby poświęcić 10 miesięcy na zdobycie uprawnień nauczycielskich, możesz liczyć na nasze pełne wsparcie. Damy Ci stypendium w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie przez cały okres studiów. Szanse na jego otrzymanie są bardzo duże – co roku otrzymuje je większość naszych studentów i studentek. O kryteriach przeczytasz tutaj.

Co więcej, jeśli jesteś spoza Warszawy, przysługuje Ci darmowy akademik. To więc także szansa, aby spędzić inspirujący i rozwijający rok w stolicy.

3. Bo naprawdę dobrze przygotujemy Cię do zawodu nauczyciela

Nie ukrywamy, że nasze studia są intensywne. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, studenci spotykają się z tutorami, przygotowują konspekty lekcji, uczestniczą w wyjazdach studyjnych i warsztatach. Regularnie biorą udział w praktykach w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – łącznie to ok. 250 godzin spędzonych na realnej nauczycielskiej pracy. Dzięki temu, kiedy już otrzymują dyplom i ruszają do szkolnych klas, są naprawdę świetnie przygotowani i nastawieni na dalszy świadomy rozwój – oczywiście cały czas z naszym wsparciem.

4. Bo rozwiniesz swoje umiejętności – nie tylko nauczycielskie

Wiele osób uważa, że podczas studiów dla nauczycieli zwraca się uwagę wyłącznie na warsztat dydaktyczny. W Szkole Edukacji wiemy jednak, że w pracy z dziećmi i młodzieżą równie ważne jak wiedza przedmiotowa i ciekawe narzędzia, są umiejętności interpersonalne. Liderstwo, praca w grupie, refleksyjność, dawanie informacji zwrotnej, planowanie własnego rozwoju, świadomość mocnych stron i obszarów pracy, empatia – to kompetencje, na które kładziemy nacisk podczas naszych studiów podyplomowych. Wszystkie one przydadzą się w życiu osobistym i zawodowym, niezależnie od tego, czy pracujesz jako nauczyciel/ka, czy w innym zawodzie.

5. Bo zawód nauczyciela, choć wymagający, dodaje skrzydeł

Wielu z naszych studentów i absolwentów podkreśla, że relacje z uczniami i uczennicami – ich dociekliwość, stawiane pytania, otwartość i ciekawość świata – to niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie, które rekompensuje trudy tego zawodu. Praca w szkole sprawia, że nigdy nie możemy się uskarżać na nudę, obcujemy przecież z żywym człowiekiem. Niezależnie od tego, jakiego przedmiotu uczymy, kształtujemy nie tylko wiedzę, ale też sposób patrzenia na świat. Choć brzmi to nieco górnolotnie, naprawdę wpływamy na przyszłe pokolenia.

Czy warto zostać nauczycielem?

Oczywiście nie każdy ma predyspozycje i chęć do tego, aby uczyć w szkole. Ale jeśli czujesz, że dzielenie się wiedzą i wartościami z innymi to coś dla Ciebie – z dużym prawdopodobieństwem możesz się spełnić jako nauczyciel/ka. Ważne jednak, aby być do tego dobrze przygotowanym – merytorycznie, dydaktycznie, psychologicznie – i mieć wspierającą społeczność. Właśnie to dajemy w Szkole Edukacji.

A jeśli interesuje cię jakościowa edukacja i chcesz stać się świetnym nauczycielem, rozpocznij bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz TUTAJ.

Śledź nas także na Facebooku.