Dzień Otwarty SE

24 maja odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW. Przyszli nauczyciele języka polskiego i matematyki będą mogli przekonać się na czym polega nauka w SE. Przygotowano otwarte wykłady i warsztaty m.in. o fake newsach, sprawiedliwych nauczycielach i interwencjach w rozbrykanej klasie. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.

Dzień Otwarty potrwa od godz. 15.00 do 19.00. Zajęcia odbędą się w siedzibie SE w Centrum Nowych Technologii UW (Warszawa, ul. Banacha 2c).

Oprócz wykładów i warsztatów przez cały dzień na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowane będą wybrane przedmioty, prowadzone w Szkole Edukacji: geografia społeczna szkoły, sztuka nauczania dla polonistów, sztuka nauczania dla matematyków, nauczyciel jako wychowawca.

Kadra i studenci SE opowiedzą o tym, na czym polegają praktyki, a w punkcie informacyjnym można będzie dowiedzieć się więcej o toku studiów, zasadach rekrutacji, stypendiach, akademikach czy wsparciu dla absolwentów.

Wykłady otwarte Warsztaty Poznaj nasze przedmioty
15.00-16.00 Jak być skutecznym i szczęśliwym polonistą – wykład prof. Witolda Bobińskiego 15.00-16.00 Zadania w kawałkach Specjalnie przygotowane stoiska, gdzie na kandydatów czekać będą studenci i kadra SE

 

Małe interwencje w rozbrykanej klasie
Analiza teledysku
16.00-17.00 Sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów –wykład Marcina Karpińskiego 16.00-17.00 Matematyka szkolna – można ją polubić!
Fake news
Jak uczyć argumentowania?
17.00-18.00 O sprawiedliwych nauczycielach – wykład Aleksandra Pawlickiego 17.00-18.00 Fake news
Zadania w kawałkach
Powtórka na życzenie

Opisy warsztatów

  • Jak uczyć argumentowania?

Na warsztacie przećwiczymy jak rozwijać umiejętności argumentacji dobrze się przy tym bawiąc.

  • Zadania w kawałkach

Technika pracy zespołowej, która angażuje wszystkich uczniów i gwarantuje aktywny udział w lekcji każdego z nich, a jednocześnie pozwala wspólnie rozwiązywać złożone zadania z matematyki.

  • Małe interwencje w rozbrykanej klasie

Okazja do analizy tego, co wpływa na kłopoty z dyscypliną w klasie i praca z kilkoma prostymi narzędziami, które pozwalają przywrócić ład.

  • Analiza teledysku

Codziennie oglądamy krótkie formy filmowe – reklamy, teledyski, kampanie społeczne. Co się stanie, jeśli jednemu z nich przyjrzymy się bliżej? Czy można napisać wypowiedź argumentacyjną w oparciu o teledysk? Do której lektury szkolnej może stanowić współczesny kontekst?

  • Matematyka szkolna – można ją polubić!

Kilka sposobów ćwiczenia metod nauczania matematyki. Wykładowcy wspólnie z uczestnikami będą pracować nad przygotowanymi przez nas problemami matematycznymi. Metodyczna tematyka warsztatu skupia się wokół: organizowania pracy zespołowej uczniów i sposobów monitorowania pracy przez nauczyciela; umiejętności czytania i analizowania uczniowskich rozwiązań zadań.

  • Fake news

Warsztaty poświęcone szybkim metodom weryfikacji wiadomości w internecie. Kilka słów o umiejętnościach nastolatków i metodach pracy na lekcjach języka polskiego i nie tylko.

31 maja – zakończenie przyjmowania zgłoszeń

12 i 19 czerwca – rozmowy kwalifikacyjne

23 czerwca – ogłoszenie wyników

30 czerwca – zakończenie przyjmowania wniosków stypendialnych