Rekrutacja do 14 maja

Na bezpłatne studia podyplomowe do Szkoły Edukacji aplikować mogą absolwenci filologii polskiej, matematyki oraz kierunków pokrewnych do matematyki, którzy chcą zostać nauczycielami, a także nauczyciele języka polskiego i matematyki. Zapisy trwają do 14 maja.

Dlaczego warto doskonalić się w Szkole Edukacji PAFW i UW? Niektórzy po studiach czują się dobrze przygotowani z wiedzy przedmiotowej, ale brak im zaplecza wychowawczego i metodycznego, brakuje im praktyki, wiedzą, co chcą przekazać uczniom, ale nie znają sposobów na dotarcie do nich. Są też tacy, którzy po latach pracy nauczycielskiej chcą poznać nowe metody dydaktyczne, albo ci, którzy postanowili przekwalifikować się.

– Indywidualna opieka tutora, wsparcie mentora, czyli doświadczonego nauczyciela, podczas praktyk, intensywność zajęć – odbywają się codziennie, przez rok – oraz ich kompletność. Z jednej strony dostajemy narzędzia warsztatowe, z drugiej cały pakiet zajęć związanych z psychologią, socjologią, przywództwem edukacyjnym – wylicza Marcin Waincetel, student Szkoły Edukacji, dziennikarz, który chce zostać nauczycielem języka polskiego.

Teoria i praktyka na co dzień

Studia w Szkole Edukacji trwają 10 miesięcy. Każdego dnia rano studenci odbywają praktyki w szkołach. Popołudniami przyjeżdżają do Szkoły Edukacji na zajęcia akademickie, gdzie poznają nowe metody dydaktyczne oraz omawiają doświadczenia szkolne. W codziennej nauce studentów wspierają indywidualni opiekunowie: mentor (podczas praktyk) oraz tutor (w Szkole Edukacji).

– Nie mam doświadczenia nauczycielskiego, więc cieszę się, że mogę praktykować w tak bezpiecznej atmosferze. W Szkole Edukacji nigdy nie miałam poczucia, że zostałam z czymś sama. Zawsze towarzyszy mi tutor lub mentor. Ciężko pracują nad tym, żeby zrobić z nas dobrych nauczycieli – mówi Elżbieta Lewak, studentka ścieżki polonistycznej w Szkole Edukacji.

– Szkoła Edukacji daje mi możliwość profesjonalnego przygotowania do pracy w zawodzie nauczyciela. Ciągła praca nad własnym warsztatem wymaga dużego zaangażowania. Dzięki SE zacząłem też efektywnie wykorzystywać swój czas – dodaje Damian Bińkiewicz, chemik, który w Szkole Edukacji przygotowuje się do zawodu nauczyciela matematyki.

Kwalifikacje, stypendium, akademik

Studia są bezpłatne. Studenci mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

Absolwenci Szkoły Edukacji otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które uprawnia do wykonywania zawodu nauczyciela języka polskiego lub matematyki we wszystkich typach szkół i rodzajach placówek.

Formularz rekrutacyjny

Rekrutacja trwa do 14 maja. Żeby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz rejestracyjny. Osoby, które przejdą pierwszy etap rekrutacji zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się od 21 do 29 maja w Warszawie.

Więcej informacji znajduje się w zakładce rekrutacja.